Zlatý vápenec bubnovaný

Zlatý vápenec bubnovaný


Dostupné formáty

  • 610x406x12mm

Přesná cena se odvíjí od povrchové úpravy, rozměru dlažby a odebíraného množství.

Ludvík Michálek

Nezávazná konzultace

Ludvík Michálek
+420 723 553 999
Poptávkový formulář

Popis produktu:

Přírodní kámen - zlatý vápenec, obklad - dlažba

Zlatý vápenec 610x406x12mm, nevyplňený, broušený, oblé hrany (tumbled), 1m2 = 4ks dlaždic

Zlatý vápenec je vysoce kvalitní obklad - dlažba, proměnného smetanovo-zlatavého zabarvení, které doplňují krásně viditelné fosilie. V interiéru je vápenec výrazným prvkem, který vytváří přívětivý a teplý dojem. Zlatý vápenec odpovídá normě EN1469.

Použití: Tento druh kamenné dlažby (jako obklad se využívá spíš méně) je vhodný jak pro domácí, tak pro lehké komerční využití. Je vhodný především jako podlaha do kuchyně, jídelny, obývacího pokoje, vstupní haly, chodby nebo pracovny.  

Instalace: Stejně tak jako travertin je i zlatý vápenec pórovitý a má nestejnoměrný tvar/tloušťku (hlavně ze spodní části), mohlo by se stát, že by šedé lepidlo prostupovalo, a tím by mohlo dojít ke změně barevného odstínu kamene. Doporučujeme tedy k instalaci použít bílé cementové lepidlo na obklady a dlažby z kamene nejlépe třídy S1. Dále nabízíme spárovací hmoty v různých barvách.

Důležité! Před spárováním je nutné jakékoli kamenné obklady a dlažby dobře umýt, očistit od zbytků lepidla a následně naimpregnovat!!! 

K důkladnému očištění doporučujeme použít přípravek LTP Grimex a jako povrchovou úpravu zvolte LTP Ironwax Satin, který dodá dlažbě krásný odlesk a dlohoutrvající ochranu. Jako prostředek k pravidelné údržbě používejte LTP Floorshine

Typy povrchových úprav

Krása dlažby a obkladu z přírodního kamene je mimojiné i v možnostech různých povrchových úprav dle použítí. Nejběžnější povrchové úpravy jsou:

Matný lesk – hladká povrchová úprava s nízkým leskem, vhodná do více namáhaných prostor. Barvy kamene nejsou tak výrazné, jako je to u kamene leštěného do vysokého lesku. Povrch je porézní, taverny jsou většinou vyplněny transparentní epoxidovou směsí nebo směsí v barvě kamene. Povrch je potřeba ošetřit vhodnou impregnací a dbát na pravidelnou údržbu správnými prostředky.

Vysoký lesk – velmi hladký a neporézní povrch. Leštěním se zvýrazní barvy kamene. K prodloužení životnosti doporučujeme ošetřit vhodným impregnačním prostředkem. 

Bubnovaná (tumbled) povrchová úprava – povrch kamene je lehce drsný a hrany jsou zaoblené. Taverny nebývají vyplněny epoxidem, vyplňují se spárovací hmotou až při samotné instalaci. Bubnovaný kámen doporučujeme impregnovat vhodným impregnačním prostředkem.

Kartáčovaná povrchová úprava - neobvyklá povrchová úprava. Je jí dosaženo pomocí hrubých kovových nebo plastových kartáčů, které odstraní mekčí části kamene z povrchu. Při doteku je kámen nerovnoměrný, ale hladký. 


Bonus k objednávce

Každý zákazník, který u nás objedná dlažbu z přírodního kamene od nás obdrží dárek ve formě prostřeku k pravidelné údržbě, a to buď LTP Waxwash na impregnované podlahy nebo LTP Floorshine na voskované podlahy.