Vápenec Jerusalem Hebron Honed Limestone "Shellstone"

Vápenec Jerusalem Hebron Honed Limestone "Shellstone"


Dostupné formáty

  • 610x406x12mm

Přesná cena se odvíjí od povrchové úpravy, rozměru dlažby a odebíraného množství.

Ludvík Michálek

Nezávazná konzultace

Ludvík Michálek
+420 723 553 999
Poptávkový formulář

Popis produktu:

Dlažba z kamene - světlý vápenec - do interiéru

Jerusalem Hebron Honed Limestone "Shellstone" / Světlý vápenec, ostré hrany, broušený, 610x406x12mm, 1m2 = 4ks dlaždic.

Jedná se o krásný béžový vápenec, kde světle béžové pozadí doplňují tmavěji zbarvené zkameněliny. Barevně jsou dlaždice jedna druhé velmi podobné. Dlaždice vápence mají ostré hrany a matný povrch. Světlý vápenec odpovídá normě EN1469.

Použití: Shellstone - světlý vápenec je vhodný jako kamenný obklad nebo dlažba do koupelny,  kuchyně, vstupní haly, předsíně, chodby, pracovny nebo obývacího pokoje.

Instalace: Jelikož je shellstone světlý a pórovitý druh kamene, mohlo by se stát, že by šedé lepidlo prostupovalo, a tím by mohlo dojít ke změně  barevného odstínu kamene. Doporučujeme tedy k instalaci použít bílé cementové lepidlo na obklady a dlažby z kamene nejlépe třídy S1. Dále nabízíme spárovací hmoty v různých barvách.

Důležité! Před spárováním je nutné jakékoli kamenné obklady a dlažby dobře umýt, očistit od zbytků lepidla a následně naimpregnovat!!! 

K důkladnému očištění doporučujeme použít přípravek LTP Grimex a jako povrchovou úpravu zvolte LTP Ironwax Satin, který dodá dlažbě Shellstone krásný odlesk a dlohoutrvající ochranu. Jako prostředek k pravidelné údržbě používejte LTP Floorshine

Typy povrchových úprav

Krása dlažby a obkladu z přírodního kamene je mimojiné i v možnostech různých povrchových úprav dle použítí. Nejběžnější povrchové úpravy jsou:

Matný lesk – hladká povrchová úprava s nízkým leskem, vhodná do více namáhaných prostor. Barvy kamene nejsou tak výrazné, jako je to u kamene leštěného do vysokého lesku. Povrch je porézní, taverny jsou většinou vyplněny transparentní epoxidovou směsí nebo směsí v barvě kamene. Povrch je potřeba ošetřit vhodnou impregnací a dbát na pravidelnou údržbu správnými prostředky.

Vysoký lesk – velmi hladký a neporézní povrch. Leštěním se zvýrazní barvy kamene. K prodloužení životnosti doporučujeme ošetřit vhodným impregnačním prostředkem. 

Bubnovaná (tumbled) povrchová úprava – povrch kamene je lehce drsný a hrany jsou zaoblené. Taverny nebývají vyplněny epoxidem, vyplňují se spárovací hmotou až při samotné instalaci. Bubnovaný kámen doporučujeme impregnovat vhodným impregnačním prostředkem.

Kartáčovaná povrchová úprava - neobvyklá povrchová úprava. Je jí dosaženo pomocí hrubých kovových nebo plastových kartáčů, které odstraní mekčí části kamene z povrchu. Při doteku je kámen nerovnoměrný, ale hladký. 

Bonus k objednávce

Každý zákazník, který u nás objedná dlažbu z přírodního kamene od nás obdrží dárek ve formě prostřeku k pravidelné údržbě, a to buď LTP Waxwash na impregnované podlahy nebo LTP Floorshine na voskované podlahy.