Cihlová dlažba z terakoty, půdovka - Rustikální tvar, barva červená

Cihlová dlažba z terakoty, půdovka - RUSTIKÁLNÍ, barva červená


Dostupné formáty

  • 200x222x20mm rustikální tvar dlažby

Přesná cena se odvíjí od povrchové úpravy, rozměru dlažby a odebíraného množství.

Ludvík Michálek

Nezávazná konzultace

Ludvík Michálek
+420 723 553 999
Poptávkový formulář

Popis produktu:

Rustikální cihlová dlažba terakota.

Cihlová dlažba terakota (půdovka), neboli doslova "pálená hlína" se ve stavebnictví používá po staletí.

V našem sortimentu naleznete ručně vyráběné cihlové dlažby - půdovky, kdy každý kus je unikát. V interiéru je cihlová dlažba terakota - půdovka základem rustikálního vzhledu v teplých a plných odstínech. Cihlová dlažba terakota po instalaci, impregnaci, voskování a zejména užíváním, zraje jako dobré víno. 

Použití: Cihlová dlažba terakota (půdovka) se používá hlavně při renovaci podlah v historických budovách, zámcích, kostelích, ale najdete ji také ve vinných sklepech nebo restauracích. Velmi oblíbená je také jako dlažba do roubenek, chalup a venkovských stavení.

Terakota cena: Cena cihlové dlažby terakoty je dána povrchovou úpravou, velikostí a dostupností. Ceny z našeho sortimentu Vám poskytneme na požádání nebo prostřednictvím našich obchodních partnerů. 

Pokládka cihlové dlažby z terakoty

Cihlovou dlažba z terakoty se pokládá standardním způsobem na rychle tuhnoucí cementové lepidlo, rychle tuhnoucí proto, aby se přijímání vlhkosti terakotových dlaždic redukovalo na minimum.

Spárování se provádí až po aplikaci prostředku LTP Boiled Linseed oil (lněný olej) a LTP Antique Wax nebo LTP Clear Wax. Před spárováním musí být tyto produkty kompletně vyzrálé (většinou asi 24 hodin po aplikaci). Spárování by mělo být provedeno rychle a po celé ploše dlažby. Přebytek spárovací hmoty se setře stěrkou. Následně je nutné vyspárovanou dlažbu důkladně omýt.

K dosažení požadovaného odstínu se po spárování se aplikuje druhá vrstva LTP Antique Wax nebo LTP Clear Wax a jako finální úprava se používá LTP Iron Wax.

K pravidelné údržbě se používá LTP Floorshine.

Bonus k objednávce

Každý zákazník, který u nás objedná cihlovou dlažbu z terakoty (půdovky) od nás obdrží dárek ve formě prostředku k pravidelné údržbě LTP Floorshine na voskované podlahy.


TECHNICKÁ PODPORA:

Pokud potřebujete jakékoli informace ohledně technologie pokládky cihlové dlažby terakoty - půdovky, neváhejte se obrátit na pana Hasmandu na telefonu 773450793.