Travertin

Travertin

Zákazníky nejoblíbenější produkt, hlavně pro své krásné barevné odstíny a všestranné použití.


Travertin je velmi odolný materiál. Mnoho slavných památek a staveb z různých období je dnes stále neporušeno – Koloseum, bazilika Sacré-Cœur, hrad Burghausen a mnoho dalších.


V dnešní moderní době se travertin ale převážně používá jako obklad a dlažba v interiérech, exteriérová dlažba kolem bazénů nebo například jako obklad fasád domů a díky novým technologiím se stal i cenově dostupným.

Původ travertinu:  Jedná se o kompaktní formu vápence, která vzniká v řekách a horkých  pramenech. Travertin má unikátní kresbu a je k dostání v různých barevných tónech od světle béžové, přes hnědou až k našedlým odstínům. Kresba a barva závisí na lokalitě, kde se travertine těží. Vzhled travertinu je rovněž ovlivňován klimatickými podmínkami dané lokality. 

Přírodní kámen travertin je obzvlášť vhodný jako obklad do koupelny, používá se ale také jako dlažba do kuchyně, obývacího pokoje nebo chodby, kde díky svým zlatavým podtónům dodává přívětivý a hřejivý pocit.Formátovaná dlažba z přírodního kamene travertinu je vhodná i pro komerční využití – vstupní haly, recepce, restaurace, kanceláře.

Travertin je k dostání ve dvou typech řezu - vein cut a cross cut a v různých povrchových úpravách - lesk, matný lesk, bubnovaný (tumbled) nebo kartáčovaný.

Níže naleznete přehled formátů a povrchových úprav, které většinou držíme skladem v ČR. Pokud máte zájem o formát, který není v sortimentu níže, kontaktujte nás