Cihlová dlažba z terakoty, půdovka - šestiúhelník

9 hodnocení

Hexagon - šestiúhelníková historická cihlová dlažba (plástev) 150x150x20mm 

1 820 Kč / m2
Dostupnost: Momentálně nedostupné
Kód: 94
Cihlová dlažba z terakoty, půdovka - šestiúhelník
9 hodnocení

Detailní popis produktu

Ručně vyráběná cihlová dlažba - terakota neboli půdovka, šestiúhelník, hexagon

Historická, cihlová dlažba terakota (půdovka), neboli doslova "pálená hlína" se ve stavebnictví používá po staletí.

V našem sortimentu naleznete ručně vyráběné cihlové dlažby - půdovky, kdy každý kus je unikát. V interiéru je cihlová dlažba terakota - půdovka základem rustikálního vzhledu v teplých a plných odstínech. Cihlová dlažba terakota po instalaci, impregnaci, voskování a zejména užíváním, zraje jako dobré víno. 

Použití v interiéru

Cihlová dlažba terakota (půdovka) se používá hlavně při renovaci podlah v historických budovách, zámcích, kostelích, ale najdete ji také ve vinných sklepech nebo restauracích. Velmi oblíbená je také jako dlažba do roubenek, chalup a venkovských stavení.

Cihlová dlažba terakota cena

Cena cihlové dlažby terakoty je dána povrchovou úpravou, velikostí a dostupností. Dle výměry Vám připravíme nezávaznou cenovou nabídku, která bude zahrnovat veškerou stavbní chemii a prostředky k ošetření dlažby. Poptávku zašlete buď přes poptávkový formulář nebo emailem na info@interierstone.cz. Jako bonus k objednávce od nás obržíte prostředek k pravidelné údržbě LTP Floorshine na voskované podlahy.

Pokládka cihlové dlažby z terakoty

Cihlovou dlažba z terakoty se pokládá standardním způsobem na rychle tuhnoucí cementové lepidlo, rychle tuhnoucí proto, aby se přijímání vlhkosti terakotových dlaždic redukovalo na minimum.

Spárování se provádí až po aplikaci prostředku LTP Boiled Linseed oil (lněný olej) a LTP Antique Wax nebo LTP Clear Wax. Před spárováním musí být tyto produkty kompletně vyzrálé (většinou asi 24 hodin po aplikaci). Spárování by mělo být provedeno rychle a po celé ploše dlažby. Přebytek spárovací hmoty se setře stěrkou. Následně je nutné vyspárovanou dlažbu důkladně omýt.

K dosažení požadovaného odstínu se po spárování se aplikuje druhá vrstva LTP Antique Wax nebo LTP Clear Wax a jako finální úprava se používá LTP Iron Wax.

K pravidelné údržbě se používá LTP Floorshine.

Bonus k objednávce

Každý zákazník, který u nás objedná cihlovou dlažbu z terakoty (půdovky) od nás obdrží dárek ve formě prostředku k pravidelné údržbě LTP Floorshine na voskované podlahy.

TECHNICKÁ PODPORA: Pokud potřebujete jakékoli informace ohledně technologie pokládky terakoty - půdovky, neváhejte se obrátit na pana Hasmandu na telefonu 773450793.

Důležité: Zboží bude považováno za dodané bez vad i v případě, kdy bude poškozeno zboží v rozsahu do 5% z celkového množství. Toto zboží využije kupující k dořezům.

Doplňkové parametry

Kategorie: Cihlová dlažba
Velikost: 15 x 15 cm
Tloušťka: 2 cm
Dlaždic do m2: 46 ks
? Povrchová úprava: Ne - surová dlažba
Mrazuvzdornost: Ne
Použití: Interier