Travertin - ideální dlažba do wellness, spa a dlažba okolo bazénů

V dnešní uspěchané době se stále častěji necháváme rozmazolvat a hýčkat na víkendových pobytech, kde se bez wellness, bazénu a odpočívárny neobejdeme. Wellness jsou stále populárnější i v domácím prostředí. Není nic lepšího, než si po každodenním stresu vychutnat horkou saunu či páru nebo se uvolnit v bazénu.

Pojďme se nyní zamyslet nad estetickými i funkčními výhodami použití dlažby a obkladu z travertinu v domácích či komerčních wellness, spa a okolo bazénů. Dlažba z travertinu se ve wellness a spa používala již za starého Řecka. Je to materiál, který úspěšně odolává času a ať už je použit v interiéru či exteriéru, díky své barvě a struktuře, vyvolává pocit přirozené krásy.

Při návštěvě wellness utíkáme před "jedovatými" materiály a chceme se pokud možno co nejvíce vrátit k přírodě. Ve wellness očekáváme příjemné vůně, hebké osušky, pohodlná léhátka. Čekáme zde uklidňující barvy a materiály. Dlažba z travertinu krásně drží telplo a její přirozené barvy od světle béžové po hnědou, případně odstíny šedé a varianty povrchových úprav, dělají travertin ideálním materiálem, který se hodí téměř do každého návrhu.

Ale krása není vše, je potřeba aby byla dlažba ve wellness či okolo bazénů také funkční. Jaké jsou tedy výhody travertinu, kromě jeho elegance?

  • dobře drží a přenáší teplo
  • nevadí střídání teplot
  • je protiskluzná - v bubnované povrchové úpravě
  • díky ochranné vrstvě impregnace se dobře udržuje a je odolná proti vodě, nečistotám a mastnotě
  • dá se renovovat

V našem sortimentu naleznete jak dlažbu z travertinu do exteriéru, tak interiérovou dlažbu, obklady i mozaiky z travertinu.

Máte dotaz? Neváhejte se na nás obrátit. Rádi Vám poradíme s výběrem a v případě zájmu zajistíme odbornou pokládku přírodního kamene.