Kamenné schody do interiéru i exteriéru

Kamenné schody do interiéru i exteriéru

Kamenné schody mohou být elegantním a trvanlivým prvkem designu budovy, ať už se jedná o venkovní vchod nebo interiér. Je důležité vybrat vhodný typ kamene a postupovat s ohledem na bezpečnost a estetiku prostředí, kde budou umístěny.

Interiérové kamenné schody

Interiérové kamenné schody jsou výrazným designovým prvkem v interiéru budovy. Mohou přidat do interiéru exkluzivitu, eleganci a přírodní krásu. Výběr kamenného materiálu je klíčový. Různé druhy kamene mají různé textury, barvy a odolnosti.

Momentálně nejpopulárnější materiál na schody je kámen Jura, pro jeho kompaktnost a pevnost. Schody z travertinu jsou zase velmi oblíbené pro širokou škálu odstínů, ve kterých je travertin dostupný. Povrchová úprava dodává styl - bubnovanou povrchovou úpravu volíme do rustikálněji laděného interiéru, matný lesk a ostré hrany zase do toho moderního. 

Kamenné schody v exteriéru

Při výběru kamenných schodů do exteriéru je důležité myslet hlavně na bezpečnost, zejména v nepříznivých podmínkách. U kamenných schodů v exteriéru doporučujeme pískovanou povrchovou úpravu. Nejoblíbenější je opět kámen Jura nebo travertin.