Mramor Jura Beige

Mramor Jura Beige


Dostupné formáty

  • formáty na objednávku

Dostupné povrchové úpravy na objednávku

  • matný lesk
  • vysoký lesk
  • kartáčovaná povrchová úprava
  • bubnovaná (tumbled) povrchová úprava
  • pískovaná povrchová úprava

Přesná cena se odvíjí od povrchové úpravy, rozměru dlažby a odebíraného množství.

Ludvík Michálek

Nezávazná konzultace

Ludvík Michálek
+420 723 553 999
Poptávkový formulář

Popis produktu:

Mramor Jura Beige je krásný krémový přírodní kámen, posázený zkamenělinami, kompaktní, původem pocházející z Německa.

Některé druhy mramorů mohou v interiéru vypadat velmi těžkopádně a staromódně. Jura beige je ale díky svým odstínům spíše opakem. Vnáši do interiéru světlo a opticky "otevře" i malé místnosti. Dle zvolené povrchové úpravy se dá tento mramor dobře použít jak do tradičního, tak i moderního interiéru. 

Mramor využití: Mramor se používá jako kamenný obklad nebo dlažba do koupelny, kuchyně, vstupní haly, předsíně, chodby, pracovny nebo obývacího pokoje.

Instalace: Doporučujeme k instalaci použít bílé cementové lepidlo na obklady a dlažby z kamene nejlépe třídy S1. Dále nabízíme spárovací hmoty v různých barvách.

Důležité! Před spárováním je nutné jakékoli kamenné obklady a dlažby dobře umýt, očistit od zbytků lepidla a následně naimpregnovat!!! 

K důkladnému očištění přírodního kamene doporučujeme použít přípravek LTP Grimex, jako konečnou impregnaci přírodního kamene doporučujeme LTP Colour Intensifier pro zvýraznění barev nebo LTP Mattstone k dosažení přirozených odstínů. K pravidelné údržbě doporučujeme použít LTP Waxwash nebo LTP Floorshine

Typy povrchových úprav

Krása dlažby a obkladu z přírodního kamene je mimojiné i v možnostech různých povrchových úprav dle použítí. Nejběžnější povrchové úpravy jsou:

Matný lesk – hladká povrchová úprava s nízkým leskem, vhodná do více namáhaných prostor. Barvy kamene nejsou tak výrazné, jako je to u kamene leštěného do vysokého lesku. Povrch je porézní, taverny jsou většinou vyplněny transparentní epoxidovou směsí nebo směsí v barvě kamene. Povrch je potřeba ošetřit vhodnou impregnací a dbát na pravidelnou údržbu správnými prostředky.

Vysoký lesk – velmi hladký a neporézní povrch. Leštěním se zvýrazní barvy kamene. K prodloužení životnosti doporučujeme ošetřit vhodným impregnačním prostředkem. 

Bubnovaná (tumbled) povrchová úprava – povrch kamene je lehce drsný a hrany jsou zaoblené. Taverny nebývají vyplněny epoxidem, vyplňují se spárovací hmotou až při samotné instalaci. Bubnovaný kámen doporučujeme impregnovat vhodným impregnačním prostředkem.

Kartáčovaná povrchová úprava - neobvyklá povrchová úprava. Je jí dosaženo pomocí hrubých kovových nebo plastových kartáčů, které odstraní mekčí části kamene z povrchu. Při doteku je kámen nerovnoměrný, ale hladký.