Cihlová dlažba z terakoty, půdovka - barva medová


Dostupné formáty

  • 340x340x25mm
  • 300x300x20mm
  • 200x200x20mm
  • 300x200x20mm

Přesná cena se odvíjí od povrchové úpravy, rozměru dlažby a odebíraného množství.

Ludvík Michálek

Nezávazná konzultace

Ludvík Michálek
+420 723 553 999
Poptávkový formulář

Popis produktu:

Terakota

Cihlová dlažba terakota (půdovka), neboli doslova "pálená hlína" se ve stavebnictví používá po staletí.

V našem sortimentu naleznete ručně vyráběné cihlové dlažby, kdy každý kus je unikát. V interiéru je cihlová dlažba terakota základem rustikálního vzhledu v teplých a plných odstínech. Cihlová dlažba terakota po instalaci, impregnaci, voskování a zejména užíváním, zraje jako dobré víno. 

Použití: Cihlová dlažba terakota se používá hlavně při renovaci podlah v historických budovách, zámcích, kostelích, ale najdete ji také ve vinných sklepech nebo restauracích. Velmi oblíbená je také jako dlažba do roubenek, chalup a venkovských stavení.

Terakota cena: Cena cihlové dlažby terakoty je dána povrchovou úpravou, velikostí a dostupností. Ceny z našeho sortimentu Vám poskytneme na požádání nebo prostřednictvím našich obchodních partnerů. 

Pokládka cihlové dlažby z terakoty

Cihlovou dlažba z terakoty se pokládá standardním způsobem na rychle tuhnoucí cementové lepidlo, rychle tuhnoucí proto, aby se přijímání vlhkosti terakotových dlaždic redukovalo na minimum.

Spárování se provádí až po aplikaci prostředku LTP Boiled Linseed Oil (lněný olej) a LTP Antique Wax. Před spárováním musí být tyto produkty kompletně vyzrálé (většinou asi 24hodin po aplikaci). Spárování by mělo být provedeno rychle a po celé ploše dlažby. Přebytek spárovací hmoty se setře stěrkou. Následně je nutné vyspárovanou dlažbu důkladně omýt.

K dosažení požadovaného odstíhu se po spárování se aplikuje druhá vrstava LTP Antique Wax nebo LTP Clear Wax a jako finální úprava se používá LTP Iron Wax.

K pravidelné údržbě se používá LTP Floorshine.


Bonus k objednávce

Každý zákazník, který u nás objedná cihlovou dlažbu z terakoty (půdovky) od nás obdrží dárek ve formě prostřeku k pravidelné údržbě LTP Floorshine na voskované podlahy.


TECHNICKÁ PODPORA: Pokud potřebujete jakékoli informace ohledně technologie pokládky terakoty, neváhejte se obrátit na pana Hasmandu na telefonu 773450793.