KAMENNÉ OBKLADY A DLAŽBY PRO VÁŠ INTERIÉR

mobil: +420 773 450 793 | email: info@interierstone.cz

Dlažba z terakoty 34x34x2.5cmRustikální cihlová dlažba do interiéruCihlová dlažba terakota, půdovka 

Popis: Cihlová dlažba terakota (půdovka), neboli doslova "pálená hlína" se ve stavebnictví používá po staletí. V našem sortimentu naleznete ručně vyráběné cihlové dlažby, kdy každý kus je unikát. V interiéru je cihlová dlažba terakota základem rustikálního vzhledu v teplých a plných odstínech. Cihlová dlažba terakota po instalaci, impregnaci, voskování a zejména užíváním, zraje jako dobré víno. 

Cihlová dlažba terakota cena: Cena cihlové dlažby z terakoty je dána povrchovou úpravou, velikostí a dostupností. Ceny z našeho sortimentu Vám poskytneme na požádání nebo prostřednictvím našich obchodních partnerů. 

Pokládka cihlové dlažby z terakoty

Cihlová dlažba z terakoty se pokládá standardním způsobem na rychle tuhnoucí cementové lepidlo, rychle tuhnoucí proto, aby se přijímání vlhkosti terakotových dlaždic redukovalo na minimum. Před spárováním je nutné dlaždice impregnovat. Impregnační prostředek chrání cihlovou dlažbu terakotu před znečištěním. Teprve 24 hodin po pokládce lze krytinu vyspárovat. Spárování by mělo být provedeno rychle po celé ploše. Přebytek spárovací hmoty se setře stěrkou. Následně je nutné vyspárovanou dlažbu důkladně omýt.

Při pokládce lze vytvořit nejrůznější obrazce a opticky místnost trochu zvětšit či zmenšit. Velmi oblíbené jsou také obrazce vytvořené použitím dlaždic různých tvarů a velikostí, předělů, nebo dlaždic jiných barev.

Ošetření 
Tím ovšem ošetření terakotové dlažby nekončí. Ošetření spočívá v použití produktů na bázi olejů a vosků, které zaručují utěsnění a propůjčí pálené hlíně hedvábný lesk. S ošetřením byste měli začít nejdříve po 3 až 5 dnech po pokládce.

images-2.jpegVideo: Podívejte se na krátké video, které Vám blíže představí instalaci dlažby z terakoty.

POKLÁDKA CIHLOVÉ DLAŽBY TERAKOTY KROK ZA KROKEM:

1. Instalujte dlažbu na šedé flexibilní rychletuhnoucí cementové lepidlo. 

2. Po zaschnutí lepidla očistěte povrch od zbytků lepidla a prachu pomocí suchého bílého leštícího kotouče (při použití leštícího stroje) nebo hadrem z microvlákna.

3. Pomocí stětce aplikujte bohatou vrstvu LTP Boiled Linseed oleje (ušlechtilý lněný olej). Olej, který se nevstřebal do 30ti minut z povrchu setřete. 

4. Aplikaci LTP Boiled Linseed oleje opakujte nejdříve po 4 hodinách!

5. Orientační množství nátěrů oleje: 2-3 nátěry u velikostí 20x20cm, 30x30cm, 30x20cm a 3-4 nátěry u velikosti 34x34cm. 

6. Poslední nátěr nechejte vyschnout minimálně přes noc. Nezapomeňte odstranit přebytečný olej, který se nevstřebal do 30 minut od aplikace. 

7. Pozn. Použité hadříky s LTP Boiled Linseed olejem můžou představovat riziko požáru. Zlikvidujte veškeré použité hadříky dle instrukcí na balení oleje. 

8. Aplikujte bohatý nátěr LTP vosku - dle typu dlažby buď LTP Antique Wax nebo LTP Clear Wax, pomocí hadříku z mikrovlákna a nechjte zrát 15 minut. Pomocí měkkého kartáče dobře vykartáčujte.

9. Po 1 hodině můžete spárovat. Vyplňte spáry a přebytečnou spárovací hmotu, která ulpí na povrchu dlaždice, důkladně omyjte houbou. 

10. Po 30ti minutách oprašte-odstraňte z povrchu dlaždice přebytky zaschlé spárovací hmoty a nechejte několik hodin vyschnout. 

11. Po vyzrání spárovací hmoty aplikujte druhý nátěr LTP vosku - buď LTP Antique Wax nebo LTP Clear Wax. Vosk aplikujte přes dlaždice i spáry. 

12. Jako prostředek k pravidelné údržbě používejte LTP Waxwash

Finální úprava - doporučujeme

12. Přes dlažbu i spáry aplikujte rovnoměrný nátěr LTP Ironwax Gloss (lesk) nebo LTP Ironwax Satin (pololesk). Neleštěte. Mezi jednotlivými nátěry nechejte minimálně 1 hodinu. Doporučujeme 3 nátěry. Nově ošetřené podlahy by se neměly mýt nebo by neměly být vystavovány vlhkosti minimálně po 3 dny od poslední aplikace vosku.

13. Jako prostředek k pravidelné údržbě používejte LTP Floorshine.

TECHNICKÁ PODPORA: Pokud potřebujete jakékoli informace ohledně technologie pokládky terakoty, neváhejte se obrátit na pana Hasmandu na telefonu 773450793.

Katalog INTERIER STONE ke stažení v PDF Kamenná poradna Rychlá doprava
Najdi nejbližší prodejnu

Najděte nejbližší prodejnu ve Vašem okolí. Stačí když vyplníte vaše poštovní směrovací číslo a nebo název Vaší obce/města.
Najít prodejnu
Doprava

doprava