KAMENNÉ OBKLADY A DLAŽBY PRO VÁŠ INTERIÉR

mobil: +420 773 450 793 | email: info@interierstone.cz

Čištění spárovací hmoty

Dokonalé vyčištění spárovací hmoty není nemožné. Stačí postupovat dle instrukcí níže.

1349985660cleaning-grout-1.jpgČištění spárovací hmoty

Spárovací hmoty jsou většinou odolné vůči vodě, ale nejsou vodotěsné, takže absorbují vlhkost. Při vytírání nečistot z povrchu dlaždic je vlhkost nositel nečistot, které absorbuje spárovací hmota a způsobuje její zabarvení.

Ve vlhkých prostorech, jako jsou sprchy může docházet k usazovaní zbytků mýdla a kožního mazu, který, pokud není odstraněn, podporuje vznik a růst plísní. 

K čištění spár na podlahách z přírodního kamene, ale i keramiky nebo porcelánu, doporučujeme použít přípravek LTP Grimex. Pozor! Při použití LTP Grimex na podlaze z přírodního kamene, je nutné následně ošetřit správným přípravkem dle druhu kamene.


Ochrana spárovací hmoty

Aby Vám spárovací hmota vydržela co nejdéle pěkná, doporučujeme použít přípravek LTP Grout Protector - ochrana spárovací hmoty. Tento prostředek je dodáván ve formě aerosolu k snadné aplikaci.  Vytváří bezbarvou ochrannou vrstvu a pomáhá chránit pórovité spárování na stěnách a podlahách před vniknutím vody, nečistot, mastnoty a vodního kamene, přičemž usnadňuje udržování čistoty ošetřených povrchů. Více o prostředku naleznete zde.

Katalog INTERIER STONE ke stažení v PDF Kamenná poradna Rychlá doprava
Najdi nejbližší prodejnu

Najděte nejbližší prodejnu ve Vašem okolí. Stačí když vyplníte vaše poštovní směrovací číslo a nebo název Vaší obce/města.
Najít prodejnu
Doprava

doprava