KAMENNÉ OBKLADY A DLAŽBY PRO VÁŠ INTERIÉR

mobil: +420 773 450 793 | email: info@interierstone.cz

Proč impregnovat obklady a dlažby z přírodního kamene?

Proč impregnovat obklady a dlažby z přírodního kamene?

Jedna z nejčastějších otázek týkajících se impregnace obkladů a dlažeb z přírodního kamene, je: "Opravdu je nutné impregnovat?" Odpověď je, že všechny kamenné dlaždice a výrobky - dokonce i porcelánové dlaždice - těží z impregnace. K dispozici je široká škála prvků, které mohou proniknout nebo se držet na povrchu, včetně spárovací hmoty, barvy, oleje, vody, atd.

Impregnace, zvýrazňovače barev a vosky jsou vyrobeny tak, aby zkrášlily a "ochránily" povrch kamene, dlaždic a spárovacích hmot. Jak už název napovídá, impregnace vlastně utěsnění povrch proti chemikáliím, vodě a dalším nečistotám. 

Impregnace

Tyto produkty jsou povrchové úpravy, které nezmění přirozený vzhled podkladu. Re-aplikace impregnace se může pohybovat od šesti měsíců do 20 let, v závislosti na výrobci, podkladu a umístění. V naší nabídce je dostupný Mattstone a MPG (leštěné povrchy).

Zvýrazňovač barvy přírodního kamene

Slouží ke zlepšení vzhledu přírodního a umělého kamene. Zvyšuje a zvýrazňuje přirozenou barvu obkladů a dlažeb a chrání proti znečištění. Zvýrazňovač barevného tónu je u nás dostupný skladem.

Vosk

Snadno se nanáší, nízké nároky na údržbu, dodávané v lesku nebo pololesku. Zlepšuje barvu a strukturu, chrání proti znečištění a nečistotám, snadno se udržuje. V naší nabídce naleznete IronWax v pololesku. 

Které povrchy budou těžit z použití impregnace?

Plochy, které budou mít prospěch z impregnace, jsou: lomové dlaždice, keramické dlaždice, glazované dlaždice některé, některé porcelánové dlaždice, mramor, žula, travertinvápenec, břidlice, cihly, teraco, křemen, pískovec a umělý kámen.

Před impregnací kamene
Před impregnací kamene
Po impregnaci kamene
Po impregnaci kamene
Katalog INTERIER STONE ke stažení v PDF Kamenná poradna Rychlá doprava
Najdi nejbližší prodejnu

Najděte nejbližší prodejnu ve Vašem okolí. Stačí když vyplníte vaše poštovní směrovací číslo a nebo název Vaší obce/města.
Najít prodejnu
Doprava

doprava