KAMENNÉ OBKLADY A DLAŽBY PRO VÁŠ INTERIÉR

mobil: +420 773 450 793 | email: info@interierstone.cz

Instalace dlažby na sraz? Modní výstřelek, který nestojí za to!

Mramor dlažba
Mramor dlažba

Instalace dlažby tzv. "na sraz"

V poslední době se nás stále více zákazníků snaží přesvědčit, abychom jim obklady a dlažby instalovali beze spár tzv. "na sraz". Upřímně nevím, odkud se tento požadavek, který popírá fyzikální zákony vzal, každopádně dobře zvažte, zda na této variantě budete opravdu trvat. 

Proč se vyvarovat instalace dlažby na sraz

1. Každý materiál, tedy i obklady a dlažby, má svou roztažnost, která je dána koeficientem teplotní délkové roztažnosti. Dle normy ČSN14411, ed. 2 je stanoveno, že minimální spára mezi jednotlivými prvky může být pouze 2mm. I v interiéru dochází k ohřevu dlažby, a tím ke zvětšení jejich rozměru. Spára v tomto případě funguje jako deformační zóna, která absorbuje tlak sousedících desek. 

2. Při instalaci kalibrované dlažby, která je přesná, nedosáhnete 100% nepropustnosti spár. Nejčastější problémy, které pak můžete očekávat (obzvláště v koupelnách) je vniknutí vlhkosti za obklad a dlažbu, kde postupem času dochází k degeneraci cementového lepidla, které ztrácí svou funkčnost. 

Pokud se chystáte k instalaci obkladů a dlažby, dobře zvažte, zda Vám varianta instalace "na sraz" opravdu stojí za to. 

Správně zvolená barva spárovací hmoty dokáže přece krásně podtrhnout krásu Vašeho nového obkladu či dlažby. :)

Hezký den. 

Martina Hasmandová

Katalog INTERIER STONE ke stažení v PDF Kamenná poradna Rychlá doprava
Najdi nejbližší prodejnu

Najděte nejbližší prodejnu ve Vašem okolí. Stačí když vyplníte vaše poštovní směrovací číslo a nebo název Vaší obce/města.
Najít prodejnu
Doprava

doprava